Intencje mszalne

VII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  – 28. 05. 2017

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO
1.  rwając w radości wielkanocnej, przeżywamy dzisiaj   Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 - Rocznica Pierwszej Komunii św.
2. Kalendarz wspomnień liturgicznych na najbliższy tydzień:
  - w poniedziałek wspominamy św. Urszulę Ledóchowską

  -  we wtorek przypada ósmy dzień nowenny do św. Antoniego. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z kazaniem nowennowym, po niej nabożeństwo majowe, modlitwy dziękczynno-błagalne za przyczyną Świętego, procesja Eucharystyczna i na zakończenie uczczenie relikwii św. Antoniego.                           
  -  w środę  obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.
  - w czwartek liturgia wspomina św. Justyna, męczennika. Rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a o godz. 17.30 nabożeństwa czerwcowe ku Jego czci. W tym dniu swoje święto mają dzieci, które polecamy opiece Matki Bożej i patronów: Hiacynty i Franciszka Martto, świętych pastuszków z Fatimy

  -  w Pierwszy Piątek Miesiąca spowiedź św. na Mszach św. porannych i po południu od godz. 17.30. O godz. 9.00 kapłan uda się z posługą sakramentalną do chorych. Na  wieczornym nabożeństwie odmawiamy  Nowennę do Ducha św. 

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. i Święto Dziękczynienia pod hasłem : „Dziękujemy za Chleb” , które przeżywamy  w ramach roku poświęconego św. Bratu Albertowi. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na dokończenie budowy świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie.           
4. W dniach 24, 25 i 26 czerwca organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa: Sandomierz – Dębowiec ( polskie La Salette) - Komańcza – Kalwaria Pacławska - Solina ( rejs statkiem) – Przemyśl  - Leżajsk. Koszt pielgrzymki to  550 zł. Więcej informacji na temat pielgrzymki u o. Edwarda i stronie internetowej.
 5. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na utrzymanie świątyni i  domu zakonnego.