Ogłoszenia duszpasterskie

              DRUGA  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -    17. 03. 2019.                                                                       
1. Druga Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i materialnego wsparcia  Dzieła Misyjnego Kościoła. O godz. 17.15 nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali.
2.   We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa –  Oblubieńca NMP, Opiekuna Kościoła Powszechnego, a także Patrona naszej diecezji.
 3.  W piątek nabożeństwem Drogi Krzyżowe z rozważaniami św. Rity, rozpoczniemy nabożeństwo ku Jej czci. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach dziękczynno – błagalnych, po niej modlitwy wstawiennicze, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii św. Rity.  
4.  W dobrym przeżyciu wielkopostnego czasu pomagają nam nabożeństwa pasyjne – Droga Krzyżowa, którą  odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 ( w czwartki  z udziałem dzieci, w piątek – młodzieży) i Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża św. w Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Ofiary zbierane w czasie tego nabożeństwa pasyjnego będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. Jednym z głównych uczynków wielkopostnych oprócz modlitwy i postu, jest jałmużna wielkopostna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się rzeczy dobrej i godziwej, by zaoszczędzone w ten sposób środki materialne przeznaczyć na pomoc potrzebującym. Przy bocznym ołtarzu znajduje się podest krucyfiksem  i skarbona na wielkopostna jałmużnę. Jest także kosz na produkty spożywcze, chemiczne i słodycze, z których jak co roku przygotujemy paczki na Święta Wielkanocne dla potrzebujących parafian. Te produkty będzie można składać do Niedzieli Palmowej – 14 kwietnia. Bóg zapłać za dar wrażliwego i solidarnego serca.
6.  W zakrystii można nabyć nowy numer katolickiego tygodnika „Idziemy”.
7.  Bóg zapłać za ofiary, które składacie na utrzymanie świątyni i naszego domu zakonnego, za te które w ubiegłą niedzielę złożyliście przed kościołem na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.