Ogłoszenia duszpasterskie

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03 2023
1. IV Niedziela Wielkiego Postu, którą dzisiaj przeżywamy, określana jest w liturgii Kościoła Niedzielą Radości – Laetare. O godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
2. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa przeniesiona z niedzieli.
3. W środę 22 marca nabożeństwo do św. Rity. O godz. 17.30 Droga Krzyżowaz rozważaniami Świętej. O godz. 18.00 Msza św. po niej modlitwy  wstawienniczo-błagalne, poświęcenie róż i błogosławieństwo relikwiami.
4. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. ogodz. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
5. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, jak co roku organizuje wraz z naszym  klasztorem, konkurs na palmę wielkanocną. Palmy konkursowe będą  przyjmowane w czwartek 30 marca od godz. 14.00 – 16.00. Rozstrzygnięciekonkursu w niedzielę po Wielkanocy 16 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00.
6. Jak co roku diecezjalna Caritas prowadzi akcję rozprowadzania barankówwielkanocnych. Baranki w cenie 10 zł. można nabywać w salce III Zakonu.Uzyskane z tej akcji pieniądze będą przeznaczone na wsparcie dla DomuDziecka, Domu Samotnej Matki czy innych dzieł prowadzonych przez diecezjalną Caritas.
7. W owocnym i dobrym przeżyciu wielkopostnego czasu pomagają namnabożeństwa pasyjne – Droga Krzyżowa, którą odprawiamy w dni powszednieo godz. 17.30 ( w piątki z udziałem dzieci i młodzieży ) i Gorzkie Żale zkazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.. Ofiary zbierane w czasie tegonabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.
8. Do Niedzieli Palmowej można składać ofiary oraz produkty spożywcze,chemiczne i słodycze, z których przygotujemy paczki na Święta dla
potrzebujących rodzin naszej parafii.
9. W Niedzielę Palmową – 2 kwietnia - rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne,które poprowadzi ks. Piotr Rusin.
10. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, których kapłan zsakramentalną posługą odwiedzi w Wielki Czwartek od godz. 9.00.
11. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na utrzymanie kościoła i naszego
domu zakonnego. Ostatniej niedzieli na pokrycie kosztów ogrzewania zebrano
3126 zł.
12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i
czytania tygodnika „ Idziemy”.