Ogłoszenia duszpasterskie

   IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  -   12. 05. 2019.                                                   

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, polecając Bogu intencje o nowe           i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.  
2. W poniedziałek 13 - maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie, które będą odprawiane każdego 13- go dnia miesiąca do października. Naszą wspólną modlitwę fatimską rozpoczniemy o godz. 17.30 – nabożeństwem majowym,  o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej część różańca św., procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i na zakończenie Apel Jasnogórski.    

 

 

3. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:                                                                                           
- we wtorek przypada Święto św. Macieja, Apostoła. Na Mszy św. o godz. 18.00  kolejny - piąty dzień  Nowenny do św. Antoniego z Padwy.                                        
- w środę wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony
 - w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski
 - w piątek wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika
- w sobotę wspomnienie św. Feliksa z Cantallice, zakonnika
4.  Za tydzień w niedzielę – 19 maja po Mszach św. odbędzie się przed kościołem akcja charytatywna  - „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu, które otacza opieką osoby chore, zbliżające się do kresu swojego życia. Zbiórkę ofiar do puszek przeprowadzą wolontariusze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie wraz z opiekunami. Każdy ofiarodawca otrzyma wizerunek żonkila – symbol pamięci o nieuleczalnie chorych.
5.  Nabożeństwa majowe odprawiamy o godz. 17.30. - we wtorki na nowennie do  św. Antoniego,  po wieczornej Mszy św. Gromadźmy się także przy kapliczkach Matki Bożej i śpiewajmy Litanie Loretańską ku Jej czci, prosząc za Jej przyczyną  o opiekę Bożą dla naszych rodzin i wspólnot.
6.  Od dzisiaj w zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.
7. W dniach 14, 15 i 16 czerwca z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa: Toruń – Malbork – Gdynia – Sopot –  Gdańsk - Westerplatte.  Więcej informacji o pielgrzymce wywieszonych na tablicach ogłoszeniowych i stronie internetowej parafii. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszy św.

 

8.  W dniu 1 czerwca  organizowana jest  przez Wspólnotę Żywego Różańca pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy kościele   o godz. 5.00. Koszt pielgrzymki to 45 zł. Zapisy u pani Teresy Kurek.
9. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na utrzymanie świątyni i naszego domu zakonnego. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na prace remontowo – budowlane.