Ogłoszenia duszpasterskie

 
                 II   NIEDZIELA   ZWYKŁA   16.01 2022

1.   Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „ okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.

2.   We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.

3.   W tym tygodniu patronują nam : w środę - św. Józef Sebastian Pelczar, biskup, wielki krzewiciel kultu Serca Pana Jezusa, w piątek – św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

4.   W piątek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w sobotę 22- Dzień Dziadka. Ofiarujmy im naszą modlitwę jako dar pamięci i wdzięczności.

5.   W sobotę 22 stycznia wspominamy św. Ritę. Po Mszy św. o godz. 18.00  nabożeństwo dziękczynno-błagalne, modlitwy wstawiennicze, poświęcenie róż i błogosławieństwo relikwiami świętej. W tym dniu Zakończymy nabożeństwa kolędowe. W tym dniu przypada pierwsza rocznica śmierci o. diak. Jerzego Kopytko. Msza św. w int. zmarłego o. Jerzego o godz. 18.00.

6.   W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na szopkę bożonarodzeniową „ ANIOŁY 2021”.

7.   W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów ogrzewania zebrano 2237 zł. Za ofiary i wsparcie składamy serdeczne podziękowania.

8.   W tym tygodniu na Nabożeństwa kolędowe zapraszamy mieszkańców naszej parafii według przygotowanego harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej parafii oraz drzwiach wejściowych. Nabożeństwo rozpoczynamy o godz. 17.30.  Rodziny, które zechciałyby zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską, mogą to zgłosić w zakrystii i ustalić termin wizyty indywidualnie

9.   W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.