Ogłoszenia duszpasterskie

 
NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO – 28.05.2023
1.   Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny. Otwierajmy nasze serca i umysły na dary Ducha Pocieszyciela, który ożywia i uświęca wszystko. Dzisiaj w naszej parafii na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00 Pierwsza Komunia Święta. Polecajmy dzieci i ich rodziny opiece Matki Bożej. Dla tych dzieci „ Biały Tydzień”
2.   Jutro obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
3.   We wtorek  kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o św. Antonim z kazaniem, po niej modlitwy nowennowe i procesja Eucharystyczna.
4.   W środę – Święto Nawiedzenia NMP
5.   W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać o godz. 17.40.
6.   W sobotę -  wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
7.   W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające rozpoczniemy Mszą św. o godz. 10.00
8.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
9.   Mobilizujemy się przed czekającymi nas Uroczystościami.
 -  5 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00 ks. Bp. Krzysztof Wętkowski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej Młodzieży.
 - 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele, wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarz w kierunku kościoła św. Bartłomieja.
 - 13 czerwca Uroczystość odpustowa św. Antoniego z Padwy. Suma odpustowa o godz. 18.00.
Gorące i płynące z głębi serca podziękowania kierujemy pod adresem tych wszystkich rodzin i pojedynczych ofiarodawców, którzy wspierają nasz kościół i Wspólnotę zakonną swoimi modlitwami i ofiarami.