Ogłoszenia duszpasterskie

 
III   NIEDZIELA   WIELKIEGO  POSTU   07.03. 2021

1.   Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa. O godz. 17.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

2.   W poniedziałek 8-go marca w Dniu Święta Kobiet, pamiętajmy o naszych paniach, nie tylko przez wręczenie kwiatów ale i o modlitwie w ich intencji.

3.   W owocnym i dobrym przeżyciu wielkopostnego czasu pomagają nam nabożeństwa pasyjne – Droga Krzyżowa, którą odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 ( w czwartki z udziałem dzieci, w piątki młodzieży ) i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.. Ofiary zbierane w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.   Jednym z głównych uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się rzeczy dobrej, aby zaoszczędzone w ten sposób środki materialne przeznaczyć na pomoc potrzebującym. Przy bocznym ołtarzu znajduje się skarbona na taką jałmużnę. Jest także ustawiony kosz na produkty spożywcze, chemiczne i słodycze, z których jak co roku przygotujemy paczki na Święta dla potrzebujących parafian. Można je składać do Niedzieli Palmowej.

5.   Bóg zapłać za ofiary, które składacie na tacę, na utrzymanie kościoła i naszego domu zakonnego. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.

6.   W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.