Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKI

             NIEDZIELA  PALMOWA  MĘKI  PAŃSKIEJ  –  05 . 04. 2020.                                            
1. Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać zbawcze wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana – Jezusa Chrystusa.
2. Spowiedź św. od poniedziałku do środy w godz. od 7.00 – 9.00 i od  17.00 – 18.30.
3. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Spowiedź św.  od godz. 8.00  - 10.00 i po południu od godz. 16.00  - 17.30. Nie ma w tym dniu  Mszy św. porannej.
4. W Wielki Piątek spowiedź św. rano od godz. 8.00  - 10.00 i po południ od godz. 16.00  – 18.00. O godz. 18.00 rozpoczniemy  ceremonie Wielkiego Piątku.Po ich zakończeniu przeniesiemy Pana Jezusa do grobu  i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
5. W Wielką Sobotę spowiedź św. od godz. 8.00 – 12.00. To dzień Adoracji Pana Jezusa w grobie. Ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00. Nie będzie w kościele tradycyjnego święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Zgodnie z wytycznymi dekretu ks. biskupa Ordynariusza, sami pobłogosławimy          w Wielkanoc świąteczny stół i jego potrawy.
6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc, o godz. 6.00 Msza św. rezurekcyjna ( bez procesji rezurekcyjnej). Po przeniesieniu Pana Jezusa z grobu odśpiewamy hymn –„ Ciebie Boga wysławiamy…” i  zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem parafii i jej mieszkańcom.  Pozostałe Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
7. Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
8. Z uwagi na panującą epidemie i związane z nią ograniczenia przypominamy, że   w liturgii Mszy św., ceremoniach Wielkiego Tygodnia i Adoracji Pana Jezusa, może uczestniczyć w świątyni jednocześnie nie więcej niż pięć osób. Dlatego prosimy i gorąco zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i duchowej Komunii,  a także do udziału w przeżyciu tajemnic i ceremonii Triduum Paschalnego transmitowanych w mediach: telewizji, radiu i Internecie. Prosimy równie gorąco    o odmawianie w rodzinach modlitwy różańcowej w intencji powstrzymania tego śmiercionośnego wirusa, w intencji chorych i służb, które z poświęceniem chronią nasze zdrowie i życie.
9. Prosimy o zapoznanie się z dekretem naszego bp. Ordynariusza o obchodach Świąt Wielkanocnych w stanie epidemii podanym  na  stronie internetowej zarówno naszej kurii diecezjalnej, jak również naszej parafialnej.