Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela WIelkanocna
1.  Trzecią Niedzielą Wielkanocną rozpoczynamy w Kościele X Tydzień Biblijny. Pismo św. – Biblia, to niewyczerpane źródło wiary, dlatego Jego czytanie i poznawanie jest nasza chrześcijańską powinnością.                                       
 2. We wtorek rozpoczynamy 9-cio wtorkową Nowennę przed Uroczystością   św. Antoniego z Padwy, która przypada 13 czerwca. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o św. Antonim z kazaniem nowennowym ,w intencjach próśb i podziękowań. Po Mszy św. modlitwy nowennowe, procesja eucharystyczna i na zakończenie uczczenie relikwii św. z Padwy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej.
3. W przyszłą niedzielę – 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców w salce katechetycznej, w celu omówienia przygotowań do I Komunii św. Modlitwy wstawiennicze do św. Rity w tym dniu Jej wspomnienia, na sumie               o godz. 12.30.
4. W parafiach naszej diecezji – 9 kwietnia rozpoczęła peregrynacji Figury   św. Michała Archanioła z Góry Objawień na Gargano we Włoszech.  Do naszego kościoła i parafii figura św. Michała Archanioła przybędzie w niedzielę 10 czerwca  z parafii św. Bartłomieja, a następnego dnia zostanie przekazana parafii Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji o przygotowaniach naszej parafii do tej peregrynacji, będzie podawanych w miarę zbliżania się tego wydarzenia.
5. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki w dniach 19 – 20 maja do sanktuariów maryjnych Warmii i Mazur, odbędzie się w poniedziałek 7 maja o godz. 18.00   w salce katechetycznej, w podwórzu klasztornym.
6.  Bóg zapłać za ofiary składane na tacę dla utrzymania świątyni i naszego domu zakonnego.  Gorąco dziękujemy za te ofiary, które w ubiegła niedzielę złożyliście na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.