Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Adwentu to niedziela radości – Gaudete – Radujcie się Pan jest blisko.
 
Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą zakończymy w Wigilię Bożego Narodzenia. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na wieczornej   Mszy św.
  Msza św. ku czci Matki Bożej - roraty w dni powszednie o godz. 7.00.                    
2.  W sobotę  różańcem o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo do św. Rity. Po Mszy św. modlitwy dziękczynno-błagalne, poświęcenie róż i uczczenie relikwii Świętej.
3.  Spowiedź świąteczna w naszej parafii od czwartku do południa od 6.30 – 9.00,       po południu od 16.00 – 18.30. W przyszłą niedzielę pół godziny przed Mszą św.
4.  Gorąco prosimy o zgłaszanie w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej chorych                 i niepełnosprawnych z naszych rodzin,  których kapłan będzie odwiedzał z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia w czwartek - 20 grudnia od godz. 9.00.
5.  Kończymy świąteczną akcje pomocy potrzebującym rodzinom i osobom naszej parafii. Już dzisiaj gorąco dziękujemy w imieniu obdarowanych, wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać za gest hojnego serca i świątecznej solidarności.
6.  Poświęcone opłatki wigilijne, wigilijną świece „Caritas” i kalendarze na Nowy 2019 Rok z wydawnictwa naszej diecezji włocławskiej, można nabyć w salce tercjarskiej, która znajduje się obok zakrystii.
7.  W piątek 21 grudnia o godz. 14.00 na Placu Wolności wieczerza wigilijna dla mieszkańców Konina, na którą gorąco zapraszają władze naszego miasta.
8. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na tacę, na utrzymanie naszej świątyni i domu zakonnego. Dziękujemy gorąco za te, które w ubiegłą niedzielę złożyliście na ogrzewanie świątyni.