Ogłoszenia duszpasterskie

                                     XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA   07.08.2022

       

1. Dzisiaj Pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja poszczególnych grup. O godz. 17.15 zmiana Tajemnic różańcowych i Różaniec.
2. W poniedziałek wspominamy św. Dominika, kapłana, założyciela zakonu Dominikanów.
3. We wtorek wspominamy św. Teresę od Krzyża-(Edytę Stein)- dziewicę i męczennicę, współpatronkę  Europy.
4. W środę – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
5. W czwartek – Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.
6. W sobotę 13, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. odmówimy część różańca, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo zakończy Apel Jasnogórski.
7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli misjonarza z Republiki Środkowoafrykańskiej – o. Barnabę Dziekana, który opowie nam o swojej pracy na misjach. Po Mszach św. będą zbierane ofiary dla misjonarza.
8. W niedzielę 28 sierpnia Dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył ks. Bp. Zbigniew Tadeusz Kusy z diecezji Kaga- Bandoro w Republice Środkowoafrykańskiej. 
9. W tym roku od 09 do 15 września odbędą się Misje parafialne związane z peregrynacją figury Matki Bożej,  w ramach obchodów Jubileuszu 400-lecianaszej Prowincji zakonnej. Misje poprowadzi o. Łukasz Buksa z Krakowa. Szczegółowy program Misji zostanie umieszczony na plakatach i folderach.

10.Osoby, które dokonują rezerwacji Mszy św. proszone są o podanie intencji i    uregulowanie na dwa tygodnie przed zarezerwowanym terminem. Jeżeli tego nie dokonają, zostanie przyjęta inna intencja. W salce III Zakonu można nabyć książkę o bł. Stefanie kard. Wyszyńskim w cenie 20 zł.