Ogłoszenia duszpasterskie

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA   - 12. 08. 2018.

1.  Niedzielna Eucharystia gromadzi nas we wspólnocie przy ołtarzu Jezusa Chrystusa.

2.  Kalendarz świąt i wspomnień liturgicznych w tym tygodniu:
·         w poniedziałek – 13 sierpnia Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. różaniec, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim
·        we wtorek liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana, kapłana i męczennika.                            
·        W tym dniu o północy, zwyczajem ubiegłych lat, wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka na Uroczystość Odpustową  - Wniebowzięcia NMP   do Lichenia.
·        w środę - 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, którą w naszej tradycji ludowej nazywamy świętem Matki Bożej Zielnej.  Msze św. z poświęceniem: owoców, kwiatów i ziół w porządku niedzielnym. Ten dzień to również rocznica zwycięskiej bitwy polskiego żołnierza, tzw.  „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego.
·  W związku z uroczystością odpustową w Licheniu, PKS Konin uruchomi w tym dniu dodatkowe kursy autobusów na trasie Koni – Licheń, Licheń – Konin. Plan tych połączeń wywieszony jest na tablicy ogłoszeniowej prze kościołem.
·      w piątek wspominamy w liturgii św. Jacka, kapłana
3.  W sobotę – 1 września na Polach Lednickich, zgromadzą się uczestnicy Lednicy Seniora, która w tym roku będzie wybrzmiewała hasłem: Jestem Młody Duchem. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na to wydarzenie, aby Ducha Lednicy poczuli wszyscy także starsi wiekiem, którzy czują się młodzi duchem.  Zapisy w zakrystii, szczegóły na plakatach wywieszonych na terenie kościoła i stronie internetowej parafii.
4.  W dniach od 06.10. – 13.10. 2018 r. organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej – Ziemskiej Ojczyzny Pana Jezusa. Szczegółowy program pielgrzymki podany jest na plakatach wywieszonych w gablocie ogłoszeniowej  i przed kościołem.
 Solidaryzując się z ofiarami nawałnicy, która w ostatnim tygodniu dotknęła nasze miasto, także rodziny naszej parafii, pragniemy ofiary zbierane dziś  przed kościołem  przeznaczyć na pomoc poszkodowanym w tej wichurze. Bóg zapłać!