Ogłoszenia duszpasterskie

                     
V  NIEDIELA  ZWYKŁA  –  09 . 02. 2020.                     
 
1.    Niedzielą – Dniem Pańskim i z Bożym Błogosławieństwem rozpoczynamy kolejny tydzień naszych życiowych zmagań.
2.    W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Scholastykę, dziewice.
3.    We wtorek – 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w poniedziałek – 17 lutego w Konińskiej Farze p.w. św. Bartłomieja, będą miały miejsce Diecezjalne obchody XXVIII-go Światowego Dnia Chorego. Mszy św. o godz. 18.00 z udzieleniem sakramentu chorych będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp. Wiesław Mering – ordynariusz naszej diecezji. Transmisja tych uroczystości w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Więcej informacji o tym wydarzeniu na plakacie przed kościołem.
4.    W piątek obchodzimy Święto świętych Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy.
5.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami i pobranie miar na alby w salce katechetycznej.
6.    W dniach od 19 do 22  czerwca z naszej parafii organizowana jest czterodniowa, pielgrzymka autokarowa, między innymi do Prudnika k. Opola – miejsca internowania kard. Stefana Wyszyńskiego, na Górę św. Anny, Pragi, Legnicy - miejsca cudu eucharystycznego i innych. Więcej szczegółów na temat pielgrzymki u o. Jeremiasza i p. Teresy Kurek, a także na plakatach informacyjnych na tablicy ogłoszeniowej i programach wyłożonych na parapetach okien korytarza klasztornego.
7.    Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne, które składacie na utrzymanie naszej świątyni i domu zakonnego. Dzisiaj w drugą niedziele miesiąca, przed kościołem zbiórka ofiar na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.