Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -   17. 11. 2019.                 
1.  Dzień Pański – niedziela zgromadził nas na Eucharystii, byśmy z wiarą i miłością dziękowali Bogu za Dar Jego Opatrzności.
2. Kalendarz wspomnień liturgicznych w najbliższym tygodniu:
    - w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kóżkówny, dziewicy i męczennicy
    - we wtorek bł. Salomei, zakonnicy
    - w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    - we czwartek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP
    - w piątek wspominamy w liturgii św. Cecylię, dziewice i męczennice, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. W tym dniu o godz. 17.30, nabożeństwem Drogi Krzyżowej za zmarłych i z rozważaniami św. Rity rozpoczniemy nabożeństwo ku Jej czci. Po Mszy św. modlitwy dziękczynno – wstawiennicze, poświęcenie róż             i uczczenie relikwii św. Rity.
3. W przyszłą - ostatnią niedzielę Roku Kościelnego, będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
4.  Bóg zapłać za ofiary, które składacie na tacę, na utrzymanie świątyni  i naszego domu zakonnego. Gorąco dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedziele na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni w czasie sezonu grzewczeg i wsparcie dla ofiar Kościoła Prześladowanych.W salce obok zakrystii, można  nabyć kalendarz na przyszły rok  z wydawnictwanaszej diecezji.
5. W sobotę we Włocławku zmarł śp. ks bp. Bronisław Dembowski – biskup senior, były ordynariusz naszej diecezji. Polećmy Jego duszę i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie…