Ogłoszenia duszpasterskie

dXI  NIEDZIELA   ZWYKŁA  13.06.2021

1.   W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. Na Mszy św. o godz. 12.30 ks. Bp. Wiesław Mering udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. O godz. 16.30 nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci. O godz.17.15, z racji przypadającego dzisiaj  Nabożeństwa Fatimskiego, odmówimy część Różańca św. i nabożeństwo czerwcowe. Suma  odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosi ks. prałat Sławomir Kasprzak, proboszcz z Kramska. Na Mszach św. poświęcenie lilii i chlebków św. Antoniego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.   W poniedziałek wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3.   We wtorek wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy,

4.   W czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

5.   W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 odsłonięcie tablicy pamiątkowej Proboszczów pracujących w naszej parafii od początku jej powstania. O godz. 14.00 będzie koncert naszej scholi „ Magdalenki”. Tego dnia odbędzie się kiermasz-jarmark „Rzeczy odnalezionych” na naszych strychach i w piwnicach, które możemy składać w klasztorze. Ofiary uzyskane z kiermaszu będą przeznaczone na dalsze prace remontowe. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 15 czerwca po Mszy św. wieczornej.

6.   W ubiegła niedzielę w ramach akcji charytatywnej „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum w Licheniu zebrano 2.269 zł. Dyrekcja, Pracownicy i Podopieczni składają Wam serdeczne podziękowania.

7.   Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zbiórka ofiar na cele remontowe.

8.   Gorące i płynące z głębi serca podziękowania kierujemy pod adresem tych wszystkich rodzin i pojedynczych ofiarodawców, którzy wspierają nasz kościół i Wspólnotę zakonną swoimi modlitwami i ofiarami.

9.   Dziękujemy czcicielowi św. Antoniego, który odnowił postument i figurę św. z Padwy.

10.               W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.