Ogłoszenia duszpasterskie

XV  NIEDZIELA ZWYKŁA -  16. 07. 2017

1.    Umocnieni Słowem i Ciałem Chrystusa przez udział w niedzielnej Eucharystii, wchodzimy w nowy tydzień roku liturgicznego i czasu wakacyjnego odpoczynku.

2.    Kalendarz wspomnień liturgicznych na najbliższy tydzień:  
- w poniedziałek liturgia wspomina św. Szymona z Lipnicy, kapłana i zakonnika           

-  w czwartek wspominamy bł. Czesława, kapłana
-  w piątek liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła
-  w sobotę przypada Święto Patronki naszego kościoła i klasztoru – św. Marii Magdaleny. Także w tym dniu jak każdego 22-go dnia miesiąca zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity. O godz. 17.30 różaniec z rozważaniami  św. Rity, o godz. 18.00 Msza św. dziękczynno-błagalna, po niej modlitwy wstawiennicze, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii św. Rity. W tym dniu można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
3.     sierpnia wyrusza z naszego miasta 27 Konińska Pielgrzymka Piesza Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kancelarii parafii św. Maksymiliana w Koninie. Więcej informacji podanych jest na plakacie wywieszonym w gablocie.
4.   W zakrystii do nabycia prasa katolicka – tygodnik „Idziemy”.
5.    Bóg zapłać za ofiary, które składacie na utrzymanie świątyni i  domu zakonnego, i za te które w ubiegłą niedzielę złożyliście na pokrycie kosztów zainstalowania witraży w  kościele.