Ogłoszenia duszpasterskie

1. niedziela jest kolejnym  XIX - tym Dniem Papieskim, który przeżywamy pod hasłem - „ Wstańcie, chodźmy”. Ofiary zbierane przed kościołem przez młodzież, będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin, jako żywy pomnik św. Jana Pawła II. Dzisiaj ostanie Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 17.30 –  Różańcem. Po wieczornej Mszą św. odmówimy kolejną część różańca i  pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski.
2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
    - we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, zakonnicy i doktor Kościoła
    - w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
    - w czwartek wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    - w piątek przypada Święto św. Łukasza Ewangelisty i patrona Służby Zdrowia
    - w sobotę w naszym zakonie wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana
3. W przyszłą niedzielę – 20 października z okazji Jubileuszu 100 – lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w kościele św. Maksymiliana w Koninie o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i ludzi pełniących misje dla dobra dziecka  i rodziny.

4. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można dołączyć do akcji „Tornister misyjny” organizowanej przez Caritas Diecezji Włocławskiej, w ramach której zbieramy do kosza ustawionego przy bocznym ołtarzu Serca Pana Jezusa, przybory i zeszyty szkolne dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinee.          Bóg zapłać za hojny Dar Serca wszystkim ofiarodawcom.

5. W kościele i na korytarzu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i roczne.        Z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych, prosimy składać je w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Przez miesiąc listopad, codziennie o godz. 17.15 czytane będą zgłoszone imiona zmarłych. O godz. 17.30 w ich intencji w dni powszednie odprawiane będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej,  w niedzielę – Różaniec,                  a o godz. 18.00  przez cały miesiąc - Msza św.
6. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które składacie na tacę, na utrzymanie świątyni i naszego domu zakonnego. Zbiórka remontowo – budowlana w przyszłą niedziele.