Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

26 MAJA 2024 r.

 

1.     Dzisiaj, podczas Mszy świętych o godzinie 11.00 i 13.00, 54-osobowa grupa dzieci przystąpi w naszej parafii do I Komunii Świętej.

2.     Wtorek to siódmy dzień nowenny przed ku czci św. Antoniego z Padwy. O godz. 17.00 spotkanie kręgu biblijnego. O godz. 18:00 Msza św. po niej modlitwy nowennowe i procesja eucharystyczna.

3.     czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.  Po Mszy św. o godzinie 11:30 wyruszy procesja eucharystyczna z konińskiej Fary do naszego kościoła. Do sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki. Szczególną prośbę kierujemy do dziewczynek z klas komunijnych. Chłopców z klas komunijnych prosimy o udział w procesji Bożego Ciała w albach – obok ministrantów.

4.     Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Msz św. o godz. 18.00  odprawiane będzie nabożeństwo 
z procesją Eucharystyczną. W piątek będzie to ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe, natomiast od soboty – nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.

5.     W I sobotę wspominamy w liturgii św. Justyna, męczennika. O 9.00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszo sobotnie.

6.     W przyszłą niedzielę w liturgii będą uczestniczyć uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, a po Mszach świętych, przed kościołem, będą zbierać ofiary na pomoc w operacji w Stanach Zjednoczonych dla kolegi Pawła – więcej informacji przekażą sami i na stronie naszej parafii oraz w gablocie.

  1. Polecamy prasę katolicką – Tygodnik Idziemy i inne tytuły.

o. Przemysław Kolenda OFM