Ogłoszenia duszpasterskie

                     OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

                            XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA -  17. 09. 2017.
1.  Zebrani na  Eucharystii w Dniu Pańskim, dziękujemy Bogu za dary duchowe i materialne i prosimy o błogosławieństwo na kolejne dni.

2. Kalendarz świąt i wspomnień liturgicznych na najbliższy tydzień:  
  - w poniedziałek przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci  i młodzieży
  - we wtorek w naszym zakonie wspominamy św. Józefa z Kupertynu, kapłana   i zakonnika
  - w środę wspominamy męczenników koreańskich: św. Andrzeja- kapłana, Pawła   i Towarzyszy
  - w czwartek obchodzimy Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  - w piątek – 22 września o godz. 17.30  różańcem z rozważaniami św. Rity rozpoczniemy nabożeństwo ku Jej czci. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach dziękczynno-błagalnych, a po niej modlitwy wstawiennicze za przyczyną św. Rity, poświęcenie róż i uczczenie relikwii Świętej.
  - sobotę liturgia wspomina św. o. Pio z Pietreleciny, kapłana i zakonnika
3. Za tydzień w niedzielę - 24 września po Mszy św. o godz.11.00 w salce katechetycznej w podwórzu klasztornym, spotkanie organizacyjne rodziców   i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym.               Pierwsza Komunia św. w naszej parafii w przyszłym roku - 27 maja, na Mszy św.   o godz. 11.00, a rocznica  I Komunii św. 3 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.
4. Spotkanie młodzieży szóstych i siódmych klas szkoły podstawowej i II- ich klas gimnazjum  w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się Mszą św. o  godz. 18.00 w  piątek  29 września,  natomiast spotkanie młodzieży gimnazjum klas III-ich, dla których ten rok będzie bezpośrednim przygotowaniem do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, w Pierwszy Piątek Miesiąca –   6 października  na Mszy św. o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. dalszy ciąg katechezy w sali katechetycznej w podwórzu klasztornym.
5. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na tace, na utrzymanie świątyni i domu zakonnego, jak również za te, które złożyliście w ubiegła niedzielę na prace remontowe.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopisma katolickiego „Idziemy”.