Ogłoszenia duszpasterskie

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -    20. 01. 2019                               

1.    Przeżywając radość Dnia Pańskiego gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby uwielbić Boga za obfitość Jego darów w naszym życiu.
2.    Kalendarz wspomnień liturgicznych:
- w poniedziałek wspominamy św. Agnieszkę, dziewice i męczennice.  O godz.18.30 w kościele św. Maksymiliana Msza św. i nabożeństwo ekumeniczne w ramach trwających Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan.
- we wtorek modlitwą różańcową o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo do  św. Rity. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach dziękczynno- błagalnych,  modlitwy wstawiennicze za przyczyną św. Rity, poświęcenie róż i uczczenie relikwii  Świętej.
- w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
- w piątek Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
- w sobotę wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów
 

3.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na szopkę bożonarodzeniową - „ Anioły 2019”.

4.    We wtorek 15 stycznia zmarł długoletni proboszcz i budowniczy kościoła NMP Królowej Polski w Koninie śp. ks. Prałat Henryk Włoczewski.  Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się dzisiaj  Eksportą do kościoła i Mszą św.  o godz. 16.00.  Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – 21 stycznia o godz. 13.00.
5.    W sobotę zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Gorąco dziękujemy za tak serdeczne i gościnne podejmowanie nas, kapłanów   w waszych rodzinach. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji, które przeznaczymy na prace remontowe zaplanowane przy naszym kościele i klasztorze.
6.    Te rodziny, które nie mogły z różnych przyczyn przyjąć kapłana w  wyznaczonym terminie kolędy, a chciały by to uczynić, niech zgłoszą się w zakrystii bądź kancelarii parafialnej i ustalą termin wizyty duszpasterskiej.