Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA   ADWENTU -   08. 12. 2019.               

 

1.  Dzisiaj w Drugą Niedzielę Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to zarazem Święto patronalne naszego Franciszkańskiego Zakonu i dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.                                                    

2. Kalendarz wspomnień liturgicznych w najbliższym tygodniu:

- w piątek wspominamy św. Łucje, dziewice i męczennice. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe dla uczestników naszych pielgrzymek parafialnych i wszystkich chętnych do pielgrzymowania.

- w sobotę wspominamy św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

3. Gorąco zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami na roraty, które są odprawiane  w dni powszednie o godz. 7.00. W tym roku, naszym duchowym przewodnikiem        w czasie adwentowego oczekiwania na przyjście Jezusa, jest Sługa Boży- kardynał Stefan Wyszyński, którego beatyfikacja będzie miała miejsce w czerwcu przyszłego roku.

4. W salce, obok zakrystii można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny, nabyć wigilijną świece „Caritas” i kalendarze na Nowy Rok, z wydawnictwa naszej diecezji.

5.  Jak co roku w czasie Adwentu organizujemy świąteczną pomoc żywnościową, jako gest solidarności z potrzebującymi parafianami. Ofiarowane na ten cel produkty: spożywcze, chemiczne i słodycze, można składać  do trzeciej niedzieli Adwentu, do kosza ustawionego przy ołtarzu św. Antoniego, w zakrystii, kancelarii parafialnej          i salce tercjarskiej.

6. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osoby, które kapłan odwiedzi ze świąteczną posługą sakramentalną, w sobote - 21 grudnia od godz. 9.00.

7.  Bóg zapłać za ofiary, które składacie na tacę, na utrzymanie świątyni  i naszego domu zakonnego. Dzisiaj zbiórka ofiar przed kościołem, na akcje:  Pomoc Kościołowi na Wschodzie, jak również pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.