Ogłoszenia duszpasterskie

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

1.   Pierwszą Niedziela Adwentu rozpoczynamy w Kościele Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Włączamy się w to adwentowe czuwanie przez udział w Roratach – Mszy św. ku czci Matki Bożej. Msza św. roratnia będzie sprawowana o godz.18.00. Na Roraty serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami i dorosłych.

2.   We wtorek  – Święto wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Pierwszy dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

3.   W środę  – Święto św. Andrzeja Apostoła.

4.   W tym tygodniu przypadają: Pierwszy Piątek Miesiąca. Po Mszach św. o godz. 7.00 i 8.00 Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i modlitwa w int. Misji. Składka z tego dnia przeznaczona  jest na naszą Misję w Kamerunie. Okazja do spowiedzi  pierwszo- piątkowej.  Odwiedziny chorych w tym miesiącu odbędą się przed Świętami-  22 grudnia.

5.   Pierwsza Sobota Miesiąca. Mszą św. o godz. 10.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i adoracja.

6.   W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar dla Kościoła na Wschodzie

7.   Jak co roku w czasie Adwentu parafia organizuje świąteczną pomoc żywnościową, jako gest solidarności z potrzebującymi naszej parafii. Ofiarowane na ten cel produkty: spożywcze, chemiczne i słodycze, będzie można składać  do 4 niedzieli Adwentu do kosza ustawionego przy ołtarzu św. Antoniego, w zakrystii, kancelarii parafialnej i salce tercjarskiej.

8.   W salce tercjarskiej i zakrystii można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny, nabyć wigilijną świecę Caritas. Dzięki rozprowadzanym świecom wspomagamy Domy Dziecka, Domy Samotnej Matki i inne dzieła prowadzone przez diecezjalną Caritas. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.