Ogłoszenia duszpasterskie

 XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.11.2020
UROCZYSTOŚĆ  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA
  • Dzisiaj w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. ponawiamy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na sumie poświęcenie figury Chrystusa Króla Wszechświata oraz poświęcenie opłatków na nasze stoły wigilijne.
  • Dzisiaj po Sumie modlitwy wstawienniczo błagalne za przyczyną św. Rity i poświęcenie róż.
  •  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Jak co roku parafia organizuje świąteczną pomoc żywnościową, jako gest solidarności z potrzebującymi naszej parafii. Ofiarowane na ten cel produkty: spożywcze, chemiczne i słodycze, będzie można składać od przyszłej niedzieli do 3 niedzieli Adwentu do kosza ustawionego przy ołtarzu św. Antoniego, w zakrystii, kancelarii parafialnej i salce tercjarskiej.
  • Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii.
  • Dziękujemy naszym parafianom i sympatykom klasztoru za duchowe i materialne wsparcie szczególnie w tym trudnym czasie pandemii.
  • Od ubiegłej niedzieli jeden kapłan –ten po prawej stronie ołtarza- udziela Komunii Św. tylko do ust, drugi kapłan – ten po lewej stronie ołtarza- udziela Komunii Św. tylko na rękę

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy dużo łask Bożych, pogody ducha,  zcałego serca błogosławimy i zapewniamy o modlitwie