Ogłoszenia duszpasterskie

 
1.  Przeżywamy dziś w kościołach franciszkańskich Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli, Święto patronalne naszej Prowincji. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami. Także dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować dobremu Bogu za 9 lat posługi o. Remigiusza
2.   Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji do wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału.
3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• We wtorek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
• W czwartek: Święto Przemienienia Pańskiego
4.  W sobotę: święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
5.  Jutro, jak w każdy poniedziałek będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne wzywając wstawiennictwa św. Franciszka.
6.  W środę o godz. 18.00 Msza św. Zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii.
7.  Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w tygodniu odprawiane są o godzinie 08:00 i 18:00.
8.  W piątek będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie każdej Mszy św.
9.  Jak było ogłaszane z naszej wspólnoty odchodzi o. Remigiusz Balcerak. Dziękujemy Mu za włożoną pracę w tutejszej wspólnocie. Życzymy, aby św. Franciszek z Asyżu patron parafii do której został posłany wypraszał Mu obfite łaski u Boga.
10.             Przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa w kościele, prosimy o noszenie maseczki ochronnej, stosowaniu płynów dezynfekujących dłonie. Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić maski, proszone są o uczestnictwo w Eucharystii na placu Kościelnym . Prosimy o dostosowanie się do wprowadzonych zasad.
11.             Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pogody ducha oraz bliskiej współpracy z łaską uświęcającą!