Wydarzenia

Ogłoszenia Duszpasterkie na XXIX Niedziele Zwykła
Dodano: 14.09.2020
 Boga i miejscem spotkania z nim w Sakramentach świętych. Na sumie odśpiewamy dziękczynne Te Deum Laudamus za dar naszej świątyni. Nasz kościół pozostaje otwarty w tygodniu przez cały dzień.
2.   Z powodu nasilającej się epidemii, od soboty 24 października obowiązują nowe zasady podczas uroczystości religijnych. W  czasie sprawowanych liturgii  w kościele będzie mogła przebywać 1 osoba na7 mkw powierzchni świątyni. W naszej świątyni, kaplicy i na korytarzach będzie mogło przebywać jednocześnie  65 osób z zachowaniem bezpiecznej odległości minimum 1.5m. Na korytarzach 20 osób, w nawie głównej i kaplicy 45 osób.
3.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w środę – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
4.   W kościele i na korytarzu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i roczne. Z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych, prosimy składać jej wyłącznie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przez miesiąc listopad, codziennie i godz. 17.15 będą imiona naszych zmarłych, o godz. 17.30 w ich intencji Droga Krzyżowa, w niedzielę różaniec, a o godz. 18.30 przez cały miesiąc Msza św.
5.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na panującą pandemię nie będzie Mszy św. na cmentarzu. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 zmiana tajemnic różańcowych, wypominki i Różaniec za zmarłych i Msza św.
. Przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa w kościele, prosimy o noszenie maseczki ochronnej i stosowaniu płynów dezynfekujących dłonie.
. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka, a w salce III Zakonu kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2021.
. Dziękujemy naszym parafianom i sympatykom klasztoru, za duchowe i materialne wsparcie dla naszej świątyni i domu zakonnego szczególnie w tym trudnym czasie pandemii.
 
Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pogody ducha, dużo łask i z całego serca błogosławimy i zapewniamy o modlitwie