Wydarzenia

Pielgrzymka śladami św. Franciszka z Azyżu
Dodano: 27.01.2024

 

DZIEŃ 1.   czwartek 19.09.2024

Wyjazd z Krakowa o godz. 04:00 rano. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię do Włoch. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w okolicach Wenecji, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 2.   piątek 20.09.2024

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przepłynięcie na lagunę San Francesco del Deserto w Wenecji. Znajduje się tutaj ukryty klejnot, który jest często pomijany przez turystów - San Francesco del Deserto. Na tej małej i spokojnej wyspie znajduje się klasztor franciszkanów, którego początki sięgają 1230 roku, założony przez Braci Mniejszych. Następnie przejazd do Padwy siedziby jednego z najstarszych uniwersytetów. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego oraz spacer, w czasie którego zobaczymy najciekawsze miejsca w Padwie. Po zwiedzeniu przejazd w okolice La Verna, w godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3.   sobota 21.09.2024

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do La Verna – gdzie mieści się sanktuarium, które jest najczęściej odwiedzanym spośród sanktuariów w Dolinie Casentino. La Verna stała się miejscem licznych i długich okresów przebywania na modlitwie Biedaczyny z Asyżu i gdzie w 1224 roku otrzymuje stygmaty Męki Pańskiej Nawiedzenie franciszkańskiego sanktuarium Stygmatów Św. Franciszka. O godzinie 15.00 precesja do Kaplicy Stygmatów. Przejazd w okolice Asyżu. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4.   niedziela 22.09.2024

Po śniadaniu zwiedzanie Asyżu gdzie nawiedzimy ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia św. Franciszka Bazylikę i Grób św. Franciszka, Bazylikę św.  Klary. W czasie spaceru po miasteczku nawiedzimy Kościół narodzenia św. Franciszka, Kościół św. Damiana - miejsce nawrócenia św. Franciszka, Katedrę św. Rufina z chrzcielnicą, w której św. Franciszek i św. Klara przyjęli chrzest, nawiedzimy również miejsce wiecznego spoczynku bł. Carlo Acutisa. Czas wolny na zakup pamiątek. Późnym popołudniem powrót do hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5.   poniedziałek 23.09.2023

Po śniadaniu przejazd do Eremu w Carceri − pustelnia na stokach Monte Subasio. Powrót do Asyżu, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą. Po zwiedzaniu czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 6.   wtorek 24.09.2024

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Doliny Rieti, gdzie znajdują się sanktuaria związane z tzw. Świętą Drogą św. Franciszka. Nawiedzimy między innymi; Rivotorto miejsce, gdzie powstała pierwsza wspólnota franciszkańska. Kościół San Damiano – to tutaj z Krzyża przemówił Jezus do św. Franciszka, tutaj też została napisana przez św. Franciszka pierwsza reguła. Przejazd do Fonte Colombo – miejsca zredagowania przez św. Franciszka ostatecznej Reguły Braci Mniejszych. Następnie wizyta w Greccio – miejscu urządzenia przez św. Franciszka pierwszej szopki z okazji Bożego Narodzenia. Przejazd w okolice Rzymu. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7.   środa 25.09.2024

Po śniadaniu przejazd do Rzymu, udział w środowej audiencji generalnej z Papieżem (pod warunkiem, że Ojciec Święty będzie obecny w Watykanie) Po audiencji spacer z przewodnikiem po Rzymie antycznym i barokowym podczas którego zobaczymy między innymi; Forum Romanum, Colosseum, Fontannę di Trevi, Piazza Navona oraz Schody Hiszpańskie. Po zwiedzaniu czas wolny na zakup pamiątek. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację nocleg.

 

DZIEŃ 8.   czwartek 26.09.2024

Rano, jeśli będzie to możliwe, udział we Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II. Po śniadaniu przejazd do Rzymu, nawiedzenie Bazyliki św. Jana na Lateranie oraz Sancta Scala. Następnie przejazd do Watykanu, gdzie nawiedzimy Bazylikę św. Piotra, w której znajduje się między innymi grób św. Jana Pawła II, czas wolny na Placu św. Piotra na zakup pamiątek. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 9.   piątek 27.09.2024

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Loreto -miejscowości położonej nad Adriatykiem, gdzie znajduje się Papieskie Sanktuarium Santa Casa, w którym centralne miejsce zajmuje tzw. Święty Domek. Zgodnie z przekazem jest to nazaretański dom, w którym Maryja urodziła się i wychowała, doświadczyła zwiastowania i w którym mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w okolicach Treviso, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 10.   sobota 28.09.2024

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Przejazd tranzytowy przez Austrię i Czechy. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

 

termin: 19.09 - 28.09.2024

cena: 3450 zł + 280 euro 

 

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem klasy LUX, opiekę polskojęzycznego pilota, 9 noclegów w hotelach***, 9 śniadań, 9 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, ubezpieczenie bagażu, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjni i Turystyczny Fundusz Pomocowy, program zwiedzania jw. koszty realizacji programu, między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską w Rzymie, lokalne taksy turystyczne i klimatyczne, tour guide system, wjazdy do miast na terenie Włoch – check pointy, opłaty autostrad w Czechach, Austrii i Włoszech, opłaty parkingów na terenie Włoch, transport statkiem w Wenecji.

 

UCZESTNICY PIELGRZYMKI MUSZĄ POSIADAĆ WAŻNE DOWODY OSOBISTE

 

 

 

ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W PIELGRZYMCE PRZYJMOWANE SĄ DO DNIA 15 MARCA 2024 w: Online Travel Biuro Podróży s.c.

 

 

Po zgłoszeniu uczestnictwa w pielgrzymce do dnia 20 marca 2024 należy wpłacić zaliczkę w kwocie 1450 złotych na konto bankowe Biura Podróży Online Travel

 

Dopłatę do pełnej wartości pielgrzymki, czyli kwotę 2000 złotych należy również wpłacić na konto bankowe

 Biura Podróży Online Travel do dnia 31 lipca 2024

 

DANE  DO  PRZELEWU  BANKOWEGO:

 

Online Travel Biuro Podróży s.c.

Zręczyce 209, 32-420 Gdów

Numer konta bankowego: 08 1020 2892 0000 5702 0505 0176

Wpłata tytułem: zaliczka na pielgrzymkę do Włoch w terminie 19.09 – 28.09.2024

należy wpisać imię i nazwisko uczestnika (uczestników) pielgrzymki

 

KWOTA 280 EURO NA KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU BĘDZIE PŁATNA W AUTOKARZE U PILOTA PIELGRZYMKI